УКРEN
операційний блок · економічний фундамент · v0.6

Біблія LUMÉ

Єдине джерело правди для мережі студій естетичної косметології LUMÉ. З неї беруть числа всі операційні проєкти і вся автоматизація. Компанія вигадана — економіка зібрана з реальних українських даних 2026 року.

H2 2026 · ₴2026 · $ = 44,5 ₴ · ~60 джерел (Slim, Barb.ua, Держстат, НБУ, ПКУ, dtkt, BannerBoo) · у кожного числа тег походження · ретроспектива 2021–2026

Стисла версія — хід міркування за 3 хвилини → · усі такти

LUMÉ не існує. Вигадана мережа — як «Контур» у тактах I–VII. Але економіка не «підігнана під коридори»: ринкові параметри (ціни, оренда, ЗП, податки, CPL) взяті з реальних джерел і зведені в research/source_register.md з грейдами достовірності.

Кожне число позначене походженням: S реальний ринковий вхід · M моє модельне припущення · D виведено з S і M.

Ретроспектива 2021–2026 — симуляція того, що мережа такого типу пережила б (макро реальне, грейд A; траєкторія LUMÉ M), а не «історія LUMÉ».

Числа-заголовки (LTV, CAC, маржа, завантаження) — не виміряні, а пораховані з реальних входів через params.py → model.py → figures.json. Зміни будь-який вхід — вони перерахуються. Навичка тут не «назвати число», а зібрати машину, що рахує його з проверяемих даних, і показати всі допущення.


Розділ I

Хто така LUMÉ

Мережа студій медичної естетичної косметології в Києві. 4 діючі студії (Печерськ, Поділ, Оболонь, Позняки), п'ята відкривається в центрі. ТОВ, платник ПДВ, ліцензія МОЗ. ~16 кабінетів, ~20 спеціалістів біля крісла (3 косметологи + 2 лікарі на студію) плюс адміністратори, медсестри, керуючі.

Позиція — «економіка довіри» (наскрізний теза портфоліо): у категорії з високим ризиком виграє той, хто першим зняв страх. Діагностика платна і не зараховується у вартість процедури — єдина конструкція, де «вам це не потрібно» нічого не коштує клієнту.

Позиціонування виведено аналізом ринку, не задано: масовий сегмент насичений (~4 200 салонів Києва, ~71,6 тис. бʼюті-ФОП по Україні), преміум просів на −38% у 2022 і відновився з двозначним зростанням — стійкий преміальний попит. S

Google Trends (5 років, Україна) підсилює позицію: категорійні запити падають — «косметологія» −60%, «макіяж» −60%, «лазерна епіляція» −50%, — а «ботокс» +10% і «пластична хірургія» зростає вдвічі. Масовий бʼюті-пошук іде, усвідомлена медична процедура стабільна. Discovery переїхав в Instagram: конкуренти тримають 200–245 тис. підписників. S грейд B

МережаФілійIG підписниківСегмент / тон
Лазерхауз75207 тис.преміум-мас · промо, акції
Люменіс27–32245 тис.преміум-клінічний · освітній контент
ТК Laser45—середній
Slim4—преміум — прямий аналог LUMÉ
Mediskin9—середній

Рис. 1. Реальні мережі апаратної косметології України (uba.top + Instagram, 06.09.2026). LUMÉ на 4–5 студіях у Києві = середній преміальний гравець, у лізі Slim. Конкуренти старші на 17–18 років і більші — LUMÉ (бутик) реалістично 15–40 тис. підписників D. Тон LUMÉ ближчий до клінічного Люменіс, ніж до промо Лазерхауз.


Розділ II

Ринок і LUMÉ, 2021–2026

Макро — реальні числа, грейд A. Траєкторія LUMÉ — симуляція M. Повна версія — research/market_retrospective.md.

РікВВП реал.ІнфляціяРеал. ЗПКурс $Ринок косметології
2021зростання+10,0%—27,4пік, щільна конкуренція
2022−28,8%+26,6%−11,9%32,7обвал → V-відскок за ~1 міс
2023+5,5%+5,1%+3,7%36,7+15% за −30% пропозиції → попит ×7
2024+2,9%+12,0%+14,4%40,2~10–15%
2025+3,6%+8,0%+6,2%41,7ціни +33,6% (Київ +20,3%)
2026 H2уповільн.уповільн.—44,5«бʼюті-бум», жорсткішання регуляторики

Рис. 2. Виручка LUMÉ 2019–2026, симуляція M. Студія №1: 2 кабінети в 2019 → 4 до 2023; №2 — Q4 2023 (у вікно «попит ≫ пропозиції ×7»); №3–4 — 2025 на ціновій хвилі; №5 — Q3 2026. ₴3,5 млн (2019) → ₴67 млн (2026).

Ключова знахідка: бʼюті-послуги в 2025 подорожчали на +33,6% за рік (Barb.ua; Київ +20,3%) — у 3–4 рази швидше за ІСЦ. Сектор перекладає зростання витрат у ціни без утрати попиту. У моделі ціни LUMÉ індексуються за категоріями послуг, не за інфляцією.

Студія №1 пережила 2022 на одній точці (₴4,5 млн, −21% до 2021): генератор восени 2022 (~₴150 тис.) окупився зимовим завантаженням, поки працювали лише 15–20% салонів. Стрибок 2022→2023 (×2,5) — відновлення попиту (×1,7) + доданий кабінет + зростання чека; M, але правдоподібний для гравця, що вижив, у рік дефіциту пропозиції.


Розділ III

Фінансова модель

Усе рахується з _bible/model/params.py → lume_bible_model.xlsx. LTV/CAC — за валовим прибутком (єдина методика з тактом VII).

Лінія послугЧек ₴Матеріали ₴Внесок %Частка виручки
Ін'єкційна (ботокс, філери, мезонитки, біоревіталізація)8 0003 36048%57%
Апаратна обличчя (мікроголчастий RF / лазер / SMAS)4 60023081%24%
Доглядові протоколи і пілінги2 10042068%14%
Лазерна епіляція1 3006581%4%
Діагностика і консультації9001880%2%
Зважено4 228—60%100%

Чеки звірені з повним прайсом Slim (аналог LUMÉ): ботокс зона ₴3,1–4к, Full Face ₴15к, філери/Sculptra/GANA ₴8–22к, мезонитки ₴3,5–12,5к, мікроголчастий RF ₴6–8,5к. Ін'єкції — 57% виручки, матеріали 44% (Sculptra/GANA — вартість флакона). Мікс M визначає всю економіку. LUMÉ не веде тіло-LPG/Endosphere.

P&L однієї студії · Поділ · завантаження 75% · H2 2026₴/міс
Візитів на місяць360
Виручка (без ПДВ)1 449 360
  Матеріали / препарати−380 149
  Виконавці — оклад (ФОП: 3 косметологи + 2 лікарі)−242 000
  Виконавці — бонус від service value−180 094
  Оренда−125 590
  ФОП наймані (2 адміни, медсестра, керуюча)−124 000
  ЄСВ 22% на найманих−29 260
  Інші фікс (комуналка, софт, медвідходи, страхування, генератор)−87 200
  Маркетинг (6,0% виручки)−91 152
  Амортизація обладнання + лізинг (розстрочка)−13 750 / −24 750
EBITDA179 394
  Податок на прибуток 18%−29 816
Чистий прибуток135 828 · 9,0%

Рис. 3. Звірка: джерела дають чисту маржу власника 10–15% (оренда) / ~20% (своє приміщення). LUMÉ ~9% на зрілу студію — трохи нижче: частина обладнання в розстрочці, оренда Печерська/Центру оцінена вище офісного коридору (M, грейд C — живі лістинги дають $17–23 за офіс / $25–31 за стрит-рітейл). Зріла студія Оболонь — 10,5%.

₴29 870постійний клієнт — виручка/рік ($674) · звірка з «₴30–100к/рік» S
₴17 742LTV за валовим прибутком ($399)
₴1 806CAC платного клієнта ($41)
9,8×LTV / CAC (валовий прибуток, paid) · 21,7× блендед
≈56%перший (пробний) візит покриває CAC — решта на утриманні

Рис. 4. Юніт-економіка клієнта — двосегментна когорта: 42% нових стають постійними (first-visit retention S), утримання рік-до-року 70% S, горизонт 5 років. CAC за каналами: Meta ₴1 942, Google ₴1 504, блогери ₴1 723. Перший візит рахується як пробний (консультація + легка процедура, чек ≈₴2 300 M, ваги синхронізовані з датасетом такту VIII), а не як середній візит ₴4 220 — тому окупає CAC на ~56%, а не на 103%, як у v0.5. Податку на рекламу нерезидента (п.141.4.6 ПКУ) більше немає — скасовано Законом № 1525-IX з 01.01.2022; у v0.5 його помилково тримали активним.

LTV/CAC 9,8× — це не «відмінна економіка», це сигнал. Український CAC помірний ($41), преміум-LTV високий ($399) → залучення не обмежує зростання. Обмеження — потужність і утримання (як у такті VIII). CPL — грейд C: єдиний укр. якір Rabbit Marketing «б'юті/здоров'я 200–600 ₴/лід»; за консервативної оцінки $18–22 LTV/CAC ~6–7×. Спліт: Meta 60% / Google 22% / блогери 18% — Google знижений, бо категорійний пошук падає.
Попит: від районів присутності · [D] на базі [S]осіб
Жінки 25–55 у Києві (TAM, населення 3,32 млн факт.)766 920
Населення 5 районів присутності (факт., ×1,125 до прописки)1 361 763
Жінки 25–55 у зоні охоплення (з перетоком з інших районів +25%)419 423
З них платоспроможні для регулярної медкосметології54 525
Унікальних клієнтів LUMÉ/рік · з них постійних4 179 · ~1 755

Рис. 5. LUMÉ = 7,7% платоспроможного сегмента в зоні охоплення. Райони (Держстат 2016 C): Печерський 152, Подільський 198, Оболонський 315, Дарницький 315, Шевченківський 230 тис. — разом 1,21 млн за пропискою, ×1,125 до фактичного (3,32 млн де-факто за IOM DTM Round 24 проти 2,95 млн офіційно). Жінок 55% B, 25–55 років ~42% M. Платоспроможних ~13% M — ПРОГІН 12: у v0.5 було 20%, виведено з «медіани ₴39,2к», але це була СЕРЕДНЯ зарплата Києва за березень 2025, не медіана. Реальна медіана ~₴29–34к брутто → нетто нижче порога ₴25–31к. IOM: 38% киян нижче прожмінімуму на людину (₴10 275), 35% урізали медвитрати. ⚠️ Розподіл доходів Держстат у відкритому доступі не публікує — параметр лишається [M].

Рис. 5-б. Зустрічна перевірка з боку пропозиції. У Києві 370 клінік косметології (372 центри / 365 організацій «уколи краси» — Barb.ua S) ≈ 925 кабінетів ≈ 1,22 млн візитів на рік. LUMÉ дає 1,39% візитів міста при 2,16% кабінетів — тобто забирає меншу частку потоку, ніж частку потужності. «Преміальний множник» (частка клієнтів ÷ частка потужності) = 3,5× — ПРОГІН 12 підняв його з 2,55× (через чесно менший платоспроможний сегмент) вище норми 1,5–2,5×. Це модель ловить сама: фінплан мережі (4 179 клієнтів) стоїть на оптимістичному краю чесно оціненого київського преміум-попиту. Головний висновок «упираємось у потужність» не змінився — додалася видима друга межа. Перевірка з'явилася у v0.5 (у v0.3 блок давав LUMÉ 21% ринку — implausible проти фрагментації ринку, де топ-гравець тримає ~5% локацій Києва).

Мережа, 2026 (помісячно, рамп + сезонність)Виручка ₴Чиста ₴Маржа
Печерськ18 264 9601 370 8167,5%
Поділ18 264 9601 673 0739,2%
Оболонь18 223 4071 949 26210,7%
Позняки15 683 969701 3614,5%
Центр (відкрилася Q3)1 465 611−1 256 966збиток старту
РАЗОМ71 766 8564 437 5476,2%

Рис. 6. Виручка мережі ≈ $1,62 млн/рік, ~4 179 унікальних клієнтів. Мережа з 4 зрілих студій (перевірка моделі): маржа 9,5%.



Розділ V

Тех-стек і автоматизація

Система запису — українська (EasyWeek / Appointer), не Altegio. Altegio (ex-YClients) пов'язаний з російським холдингом VK — розслідування Forbes (2023, підтверджено у 2026), звіти СБУ про злив даних клієнтів. Для мережі, де карта клієнта = медичні дані, а позиція — «довіра», російський софт запису — прямий репутаційний і security-ризик. S грейд A/B

Автоматизація побудована: 5 сценаріїв n8n (107 вузлів) + 2 боти Dify + єдиний шар даних — лід-інтейк з атрибуцією і SLA, маршрутизація звернень з класифікатором, контроль дедлайнів, guardrails кампаній, синтетичний моніторинг форм. Усі тягнуть параметри з цієї Біблії. Огляд автоматизації, керівництво — automation/SETUP.md.


Розділ VI

Чого бракує — v0.6 → v1.0

⚠️ Три відкриті ризики знаменника (Прогін 12 — зовнішня перевірка, некритичні, але свідомі):
  • Річна виручка постійного клієнта ₴29 870 — зовнішнім джерелом НЕ підтверджена (лише коридор business-broker «₴30–100к/рік»). На ній стоїть уся конверсія виручки в число клієнтів. Закривається фінзвітністю реальних мереж (YouControl/Opendatabot).
  • «Преміальний множник» 3,5× — вище норми 1,5–2,5×. Модель друкує це сама: фінплан мережі (4 179 клієнтів) на оптимістичному краю чесно оціненого київського преміум-попиту. Консервативне читання зрізає цільове число клієнтів ~на 30%. Головний висновок «упираємось у потужність» не змінився.
  • M сторона пропозиції — provider_cabinets_avg 2,5 і provider_visits_cab_month 110 зовнішніх чисел не мають (непряма опора: 2,7 спеціаліста/центр; 60–165 візитів/місце). Зустрічна перевірка (LUMÉ 1,39% візитів міста) наслідує цей грейд C.
Грейд C — закривається Chrome або покупкою:
  • Обсяг ринку косметології України в ₴ → звіт Pro-Consulting/APCU (~$200–500)
  • Розподіл доходів Києва (% вище ₴40/50/60к) → Держстат «розподіл за розмірами ЗП» (у відкритому доступі не публікується) — від нього залежить premium_income_share = 0,13
  • Точний Meta CPL за кабінетом — зараз M ₴620, єдиний укр. якір Rabbit Marketing 200–600 ₴/лід → грейд C. Meta Ad Library / реальний датасет уточнять до A
  • Незалежний якір маржі — реальна фінзвітність 2–3 київських мереж → YouControl / Opendatabot (~$30–80)
  • Категорійний ІСЦ косметології — Barb.ua «+33,6%» непроверяемий (403); модель бере медичний ІСЦ +6% + імпортна поправка ≈ +12%

Що засвоєно повністю: retention-бенчмарки задають LTV (двосегментна когорта); лізинг обладнання — рядок P&L; демографія Києва — попит від реальних районів присутності + зустрічна перевірка з боку пропозиції (370 клінік); чек постійного клієнта звірений із джерелом; Google Trends — сезонність і зсув discovery; Instagram-дані конкурентів — карта конкурентів; CPL UA 2025 — грейд C (єдиний укр. якір Rabbit Marketing 200–600 ₴/лід).